وضعیت پوشش‌دهی و ضریب نفوذ استانی همراه اول و ایرانسل

 وضعیت پوشش‌دهی و ضریب نفوذ استانی دو اپراتور موبایلی که ۹۸ درصد بازار ایران را در اختیار دارند، مشخص شد.

 

مروری بر شاخص‌های مهم بخش ارتباطات در گزارش جامع معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات نشان می‌دهد که تا پایان 9 ماهه سال جاری 147 میلیون و 750 هزار و 77 سیم‌کارت واگذار شده که از این میزان 74 میلیون و 218 هزار و 815 سیم‌کارت فعال شده است.

 

این آمارها گویای ضریب نفوذ 94.22 درصدی مشترکان فعال تلفن همراه در کشور است.

 

گزارش جامع می‌گوید که 98 درصد بازار موبایل ایران (57 درصد اپراتور اول و 41 درصد اپراتور دوم) در اختیار اپراتورهای همراه اول و ایرانسل با مجموعا 72,696,974 سیم‌کارت فعال است و دیگر شرکت‌های ارتباطی سهم بسیار ناچیزی از بازار ارتباطات کشور دارند.

 

پیش از این در گزارشی با عنوان "تعداد سیم‌کارت‌های واگذار شده و سهم بازار اپراتورهای موبایل ایران" به جزییات بازار ارتباطات همراه و سهم شرکت‌های اپراتوری پرداخته شد اما اکنون با توجه به اینکه بازار کشور در اختیار دو اپراتور اول و دوم قرار دارد، به میزان پوشش‌دهی و وضعیت هر کدام از اپراتورها در استان‌های مختلف می‌پردازیم.

 

منظور از HLR مجموع خطوط واگذار شده و VLR مجموع خطوط فعال است. در جدول مربوط به اپراتور دوم علی‌رغم اپراتور اول پوشش جاده‌ای و جمعیتی هم دیده می‌شود که احتمالا با توجه به گزارش‌های مکرر در ارتباط با بیشترین پوشش همراه اول، معاونت برنامه‌ریزی وزارت ارتباطات از آن فاکتور گرفته است.

 

وضعیت اپراتور همراه اول تا پایان آذر ماه سال 1394

وضعیت اپراتور ایرانسل تا پایان آذر ماه سال 1394

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

 

بدون نظر