سیم‌کارت کودک و ضد بدافزار همراه اول رونمایی شد

طی مراسمی با حضور رییس مجلس شورای اسلامی و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از سیم‌کارت کودک همراه اول رونمایی شد.

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، روز پنج شنبه 10 اردیبهشت ماه، طی مراسمی که به مناسبت بهره‌برداری از خدمات و توسعه شبکه پهن باند استان قم در مجتمع دارالحدیث این استان برگزار شد، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و حجت الاسلام محمدصادق صالحی منش استاندار قم از غرفه همراه اول در حاشیه این مراسم بازدید کردند و در حضور ایشان از سیم‌کارت کودک، ضد بدافزار «گریپ فروت» و فناوری «وای فای آفلودینگ» استان قم رونمایی شد.

وحید صدوقی مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران ضمن تشریح ویژگی‌های سیم‌کارت کودک همراه اول گفت: در پی مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی مبنی بر ارایه خدمات ویژه اپراتورها به کودکان و نوجوانان، ما با تکیه بر توان داخلی سیم‌کارت کودک خود را با نام تجاری «درسا» ارائه کردیم که در واقع یک نوع زیست بوم مجازی خانواده است. این سیم‌کارت از کودکان، نوجوانان و حریم خانواده در مقابل خطرات فضای مجازی محافظت می‌کند و به والدین اجازه می‌دهد بر فرزندان نظارت داشته باشند.

وی با بیان اینکه سیم‌کارت کودک امکان مکالمه و ارسال پیامک ندارد، افزود: کودکان از طریق درسا می‌توانند شبکه‌های تلویزیونی را مشاهده کنند، بازی‌های مناسب سن خود را داشته باشند و برنامه‌های مورد نیاز خود را از بازار خرید کنند. همچنین والدین می‌توانند با «درسابان» نحوه استفاده کودک خود را از تلفن همراه کاملاً کنترل کنند.

او گفت: بزودی سیم‌کارت‌های کودک از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای همراه اول عرضه می‌شود.

صدوقی در ادامه به معرفی ضد بدافزار گریپ فروت پرداخت و گفت: ضد بدافزار گریپ فروت برای حمایت و محافظت از مشترکان اپراتور اول در مقابل بدافزارها و حفظ حریم خصوصی در استفاده بی‌رویه از اطلاعات خصوصی کاربران ارائه شده است.

مدیر عامل همراه اول خاطر نشان کرد: امروز فناوری «وای فای آفلودینگ» همراه اول در استان قم راه‌اندازی می‌شود. با این فناوری مشترکان ما می‌توانند با سرعت بسیار بالاتری از اینترنت گوشی خود استفاده کنند.

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

 

بدون نظر