ساماندهی سیم‌کارت‌های فاقد نام و نشانی

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات از ساماندهی سیم‌کارت‌های فاقد نام و نشانی معتبر خبر داد.

به گزارش سرویس فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، غلامرضا داداش زاده با بیان این مطلب گفت: مطلقاً هیچ سیم‌کارت ثبت نشده‌ای وجود ندارد بلکه قبل از اینکه سازمان تنظیم مقررات محدودیت فروش سیم‌کارت‌ها را به اشخاص حقیقی و حقوقی وضع کند، برخی افراد سیم‌کارت‌هایی را بطور حجمی و با اطلاعات شخصی ناقص خریداری کرده بودند که امکان سوء استفاده از آن وجود دارد.

وی اظهار کرد: لازم است اپراتورها واگذاری سیم‌کارت را براساس اخذ نشانی کامل اشخاص حقیقی و حقوقی به تعداد مشخص حداکثر 10 سیم‌کارت برای اشخاص حقیقی انجام داده و نشانی کامل در پایگاه داده‌های اپراتورها ثبت شود.

او خاطر نشان کرد: مناطق تقسیم‌بندی شده توسط سازمان تنظیم مقررات، براساس گزارش‌هایی که در این زمینه به آنها داده می‌شود؛ سیم‌کارت‌هایی را که به صورت انبوه فروخته شده‌اند را کنترل و جمع‌آوری می‌کنند.

معاون نظارت و اعمال مقررات ادامه داد: درصدد هستیم در آینده نزدیک از طریق اخذ اطلاعات در سامانه‌های رسمی کشور، اپراتورها احراز هویت و آدرس تایید شده را داشته باشند و با اتصال سامانه ثبت‌نام اپراتورها به سامانه‌های رسمی کشور، شناسایی افراد دارای سیم‌کارت به راحتی صورت گیرد.
read read here what is infidelity
website go abortion pill stories

شما چه امتیازی به این مقاله می دهید؟

1 2 3 4 5

 

بدون نظر